Ripple sa stala druhou najväčšou kryptomenou

Ripple predbehla Ethereum, čo sa týka trhovej kapitalizácie a tým sa stala druhou najväčšou kryptomenou (prvou zatiaľ zostáva Bitcoin).

Len za posledný týždeň cena Ripple vyskočila o viac ako 80 percent a zvýšila sa na súčasnú hodnotu takmer dvoch dolárov (cena sa líši na rôznych burzách) a trhovú kapitalizáciu vyše 70 miliárd dolárov.

V súčasnosti je svetový priemer ceny Ripple 1,87 dolárov, čo predstavuje nárast 29 000% od 1. januára 2017, keď bola jeho hodnota menej ako jeden cent. Trhová kapitalizácia Ripple je momentálne 72,4 miliardy dolárov. To robí XRP (Ripple) zhruba o 800 miliónov dolárov cennejší ako Ethereum, ktorý si zachoval, okrem krátkeho obdobia v máji, status druhej najväčšej kryptomeny po celý rok 2017.

 

Prudký nárast ceny Ripple je poháňaný Južnou Kóreou

Prudký nárast Ripple kurzu bol vedený juhokórejskými obchodníkmi a je založený na niekoľkých nedávnych oznámeniach, ktoré spoločnosť Ripple urobila ohľadne svojej činnosti v danom regióne.

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť Nikkei oznámila, že spoločnosť SBI Ripple Ázia vytvorila partnerstvo s japonskými spracovávateľmi kreditných kariet, čo bolo oznámenie, ktoré prišlo len dva týždne po tom, ako sa skupina juhokórejských a japonských bánk rozhodla použiť technológiu za kryptomenou Ripple na vykonávanie cezhraničných blockchain platieb.

Cena Ripple taktiež benefitovala keď spoločnosť Ripple odhalila, že hoci juhokórejské regulačné orgány schválili nové opatrenia na zvýšenie dohľadu nad domácimi kryptoburzami aby obmedzili vznik ekonomických bublín, fámy, že sa vláda bude snažiť o úplný zákaz špekulatívneho obchodovania s kryptomenami sa ukázali ako nezdôvodnené.

Leave a Comment