Miliardár Michael Novogratz tvrdí, že Bitcoin dosiahne cenu 10000 dolárov v priebehu 6 až 10 mesiacov

Bývalý manažér hedžových fondov spoločnosti Fortress Investment Group sa domnieva, že inštitucionálni investori začnú v najbližších šiestich mesiacoch obchodovať vo veľkom kryptomenu bitcoin.

Mike Novogratz, investičný manažér makroekonomického fondu, pevne verí, že finančné spoločnosti začnú ponúkať bitcoin ako investičnú možnosť. Novogratz ma vo svojom investičnom portfóliu 10 percent peňazí investovaných v bitcoine a éteri. Podľa jeho názoru, bitcoin cena pôjde výrazne nahor nakoľko sa jeho kúpa stane oveľa jednoduchšia.

Novogratz, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Galaxy Investment Partners, spoločnosťou, ktorá investuje do kryptomien, minulý mesiac vyhlásil, že Jamie Dimon, generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase stratí boj proti kryptomenám.

V tom čase hovoril Novogratz proti Dimonovej poznámke o podvodoch, v ktorom uviedol, že ako bankár Dimon nemal na výber keď hovoril v zlom o digitálnej mene. Aj napriek tomu, že kritici vyjadrujú negatívne názory na trh, dôvera bývalého manažéra hedžových fondov s kryptomenami zostáva neotrasená až natoľko, že v októbri vyhlásil, že bitcoin dosiahne 10000 dolárov v priebehu šesť až desať mesiacov, tvrdiac, že inštitucionálni investori už začali do bitcoin investovať. Zavádza sa inštitucionalizácia tohto priestoru a nastáva veľmi rýchlo.

Počas nedávneho poklesu hodnoty bitcoin, ktorý zaznamenal pokles na hodnotu 5500 USD, Novogratz údajne kúpil kúpil digitálnu menu vo výške 15 až 20 miliónov dolárov. Vraj ľutuje, ze nekúpil viac kryptomien, keď ceny klesli. Teraz sa zameriava na vytvorenie toho, čo dúfa, že bude najväčším kryptomenovým hedžovým fondom.

V septembri Bloomberg oznámil, že Novogratz založil vlastný kryptomenový fond vo výške 500 miliónov dolárov na investovanie do digitálnych mien, ICO a súvisiacich spoločností. Vkladá do fondu 150 miliónov dolárov z vlastných peňazí a plánuje od investorov vyzbierať zostávajúcich 350 miliónov dolárov do januára 2018.

Novogratz pevne verí, že v priebehu piatich rokov bude mať spoločná tržná hodnota všetkých kryptomien hodnotu 5 miliárd dolárov (v čase zverejnenia je okolo 200 miliárd dolárov). Avšak, aby k tomu prišlo, spoločnosti musia rozvíjať obchodné princípy, ktoré uspokojujú regulačné orgány.