Amazon sa stal najväčšou hrozbou pre Bitcoin

V uplynulom roku narástol počet ľudí, ktorí investovali do Bitcoin, čo astronomicky zvýšilo cenu Bitcoinu. Študenti investovali svoje fondy, ktoré mali odložené na vysoké školy. Niektoré rodiny založili svoje domovy aby mohli investovať do kryptomien. Dokonca aj miliardári navrhli vložiť 10% všetkých aktív do digitálnej meny. V hre je veľa peňazí a živobytie ľudí a ich úspory sú vystavené riziku. Ako investičné aktívum, samotný Bitcoin má množstvo problémov. Je extrémne volatilný – boli dni keď jeho cena klesna až o 30%.. Finančné prostriedky sa niekedy ťažko obnovia keď zoberieme do úvahy, že technológia môže zaostávať za novšími kryptomenami, ktoré ponúkajú väčšiu anonymitu, programovateľnosť a použitie.

Väčšina ľudí má tendenciu sa sústrediť na populárne digitálne meny, keď premýšľajú o tom, čo by mohlo ohroziť súčasného kráľa šifrovacieho systému, Bitcoin. Ale skutočná hrozba by mohla pochádzať z viac „hmotnej“ sféry.

Amazon – najväčší on-line predajca na svete

V minulom roku sa Amazon tešil viac ako 94 miliárd dolárov z predaja, spracoval takmer polovicu všetkých amerických nákupov na internete a funguje takmer po celom svete. Ale aj napriek tomu, že Amazon ponúka širokú škálu platobných možností, zatiaľ neumožňuje ľuďom platiť s Bitcoinom alebo s akýmikoľvek inými kryptomenami.

Ako lídra v on-line maloobchodnom predaji, Amazon je v najlepšej pozícii aby používal kryptomeny. Každá kryptomenu, ktorú by Amazon adoptoval, by určite videla veľký nárast podpory. Vzhľadom na súčasnú popularitu kryptomeny, otázka zostáva, na čo presne Amazon čaká?

Prekážky používania kryptomien Amazonom

Jedným z dôvodov, prečo sa Amazon vyhýba kryptomenám, je ich obmedzená rýchlosť transakcii. Ak sa pozrieme na dve hlavné kryptomeny uvedomíme si, že momentálne Bitcoin spracúva 7 transakcií za sekundu a Ethereum 15 transakcií za sekundu.

Amazon dosiahol vrchol predaja s 600 platbami za sekundu počas minuloročného obchodovania. Ak by sa dokonca iba zlomok ich zákazníkov rozhodlo platiť s kryptomenami, spotrebitelia by museli čakať hodiny kým by ich transakcie boli schválené. To jednoznačne nie je skvelý zážitok pre zákazníka.

Znamená to, ze Amazon sa vyhne používaniu kryptomiem kvôli pomalému spracovavaniu platobných poplatkov? Technický gigant Amazon vždy vyhľadáva inovatívne riešenia, ale Bitcoin a Ethereum sú v súčasnosti príliš pomalé na podporu požiadaviek Amazonu, ale niektoré iné kryptomeny nie sú. Alternatívna kryptomena. Napríklad kryptomena Ripple testuje rýchlosť až 1500 transakcií za sekundu.

Prečo by mohol Amazon mohol zvažovať kryptomeny

Hoci spoločnosť neoznámila oficiálnu pozíciu na kryptomeny, existuje niekoľko ukazovateľov, ktoré naznačujú, že Amazon uvažuje o ich využití a nie nevyhnutne Bitcoin-ohľaduplným spôsobom.

31. októbra Amazon údajne kúpil domény amazonethereum. com, amazoncryptocurrency. com a amazoncryptocurrencies. com. Týmto krokom môže jednoducho pokrývať svoje základne. Alebo to môže byť náhľad na budúce úsilie. Existujú už služby, ktoré predávajú Amazon darčekové Bitcoin karty, takže ak by sa Amazon rozhodol ponúkať Bitcoin na svojich stránkach, tak by jednoducho nebolo za potreby mať sprostredkovateľa predaja týchto darčekových kariet.

Koniec koncov, jedným z hlavných princípov spoločnosti Amazon je ponúkať vynikajúce zákaznícke služby. Ak zákazníci požadujú platobnú metódu kryptomenami, tak by im Amazon v konečnom dôsledku poskytol to, čo žiadajú. Vzhľadom na to, že mnohí zákazníci nakupujú tovar na medzinárodnej úrovni, kryptoobchod môže byť pre zákazníkov výhodným spôsobom, aby si mohli vychutnať štandardizovanú menu bez obáv o výmenné kurzy.

Teoretické scenériá ktoré môžu nastať

Jednou z možností je, že Amazon zostane mimo kryptmomien. Na to aby sa Bitcoin stal predovšetkým platidlom a nie len investíciou, potrebuje Bitcoin širokú podporu od obchodníkov tovarov a služieb. Je nepravdepodobné, že Amazon zostane mimo kryptomien na neurčito, ale ak by Amazon nepoužíval Bitcoin, tak by z dôsledku toho Bitcoin určite trpel. Je nepravdepodobné, že toto by zničilo Bitcoin, ale jednoznačne by to by poškodilo jeho potenciál ako meny.

Druhou teoretickou možnosťou je to, že by Amazon začal využívať konkurentnú kryptomenu

Nakoľko Bitcoin nie je schopný udržať krok s potrebnými transakčnými platobnými rýchlosťami spoločnosti Amazon, zdá sa pravdepodobné, že potenciálnym platidlom by mohol byt Ripple, ktorý je schopný umožniť vyše tisíc transakcií za sekundu. Ak by nastalo toto scenário, Ripple by takmer určíte podkopalo status Bitcoin ako najväčšej kryptomeny.

Zoberme si príklad kryptomeny Monaco – hodnota tejto kryptomeny sa zvýšila o takmer 700% na základe fiktívnej dohody so spoločnosťou Visa, ktorá je známa predovšetkým svojimi kreditnými kartami. Akékoľvek riešenie s Amazonom by teda takmer určíte viedlo k prudkému nárastu akejkoľvek kryptomeny, ktorú by sa Amazon rozhodol začať používať.

Ďalšou možnosťou je, že Amazon by vytvoril svoju vlastnú kryptomenu

Amazon rád využíva svoju obrovskú armádu programátorov. Má obrovské zdroje čo sa týka ukladacieho priestoru na cloude ale taktiež hardvéru. Ak bude vidieť potenciál v kryptomenách, má technické zdroje na to, aby v tomto priestore uspel. Nebolo by to prvýkrát, kedy veľká spoločnosť založila svoje vlastný token.

Ak by spoločnosť Amazon vytvorila svoju vlastnú kryptomenu, tak by ju mohla využiť v rámci svojich mnohých služieb: od Amazon Prime, cez Twitch až po Audible, čo umožní spotrebiteľom ľahko prevádzať finančné prostriedky v rámci Amazon ekosystému. Môžu sa vymaniť z vplyvu akejkoľvek inej kryptomeny a nalákať široké prijatie zákazníkmi tým, že by ponúkli zľavu niekoľkých percent na nákupy s Amazon kryptomenou. Vďaka desiatkam tisícom vysoko plateným programátorov by Amazon mohol bez problémov nájsť technický talent na vytvorenie kryptomeny, ktorá prekoná Bitcoin, pokiaľ ide o praktickosť a obavy súkromia.

Toto je najnebezpečnejší krok pre Bitcoin, ktorý môže Amazon vykonať ale je to krok, ktorému sa spoločnosť doposiaľ vyhýbala. Preto je dobre dávať pozor na vyhlásenia Amazonu. Či si Amazon vyberie Bitcoin, Ethereum alebo niečo iné, ich voľba bude mať dramatické dôsledky na existujúci vývoj danej kryptomeny. Zdá sa, že kryptomeny a technológia na ktorej fungujú sú cestou budúcnosti, ale to neznamená, že Bitcoin zostane naveky číslo jedna.

Leave a Comment